Čtvrtá společná výstava Skicáře

 

MŮJ ČAS

 

 

 

Vítejte na čtvrté společné výstavě Skicáře. Je mi ctí, kolik výborných umělců a výtvarníků se stalo součástí této akce a zapojili se do tvorby společného tématu.

Užijte si prohlídku těchto výtvarných prací a také povídání o tom, jak tvorba vznikala.

A pokud Vás některý autor zaujme, podívejte se také na jeho profil, který je uveden pod obrazem. Případně je možné dílo si koupit - kontaktujte v takovém případě přímo autora, tento web - Skicář - díla pouze vystavuje a dává možnost umělcům být viděni a účastnit se výstavy. 🙂

MOC DĚKUJI všem autorům za jejich účast.

A děkuji také profesionálním umělcům, jež svou účastí podpořili umělce, kteří mají malování jako koníček a dělá jim to radost. Podpořili jste tímto začínající výtvarníky, aby tvořili dál a jejich práce měla smysl. Děkuji Vám za to!

 

LUCIA DERČALÍKOVÁ, Když vychutnávám čas, digitální kresba, IG @lu.maluje

Ilustrátorka (nejen knih), která maluje svět v radostných barvách. V této kresbě jsou znázorněny věci, které jí dělají největší radost.

"Čas je pre mňa o malých veciach. O bylinkovom čaji a ľuďoch, s ktorými ho vychutnávam. O kreslení, keď sa všetko krásne spomalí a stíchne. O knihách a iných svetoch v nich. Iných časoch, inom pochopení. O Čivkovi, ktorý ma vždy najviac rozosmieva, keď sa o to vôbec nesnaží. O nociach, keď je nebo plné hviezd. O dňoch keď nám nad hlavami letia biele oblaky. Čas je pre mňa o malých veciach. Bezplatných.
A na nezaplatenie.:)"

MAGDALÉNA CHYTKOVÁ, Jaro ve sklenici od hořčice, akryl na papíře, 21 x 15 cm, @magdalena.chytkova

Můj čas, ve kterém je mi dobře, je časné jaro - proto sněženky; je tichý - proto zátiší, a je tehdy, když jsem s někým, kdo si na nic nehraje - proto sklenice od hořčice místo vázičky.

SIMONA VOJTĚŠKOVÁ, Zlatý déšť, komb. technika, 130 x 140 cm, IG @simonavojteskova_art

Miluju jaro ve všech jeho podobách. Je to prostě moje období, můj čas. Nikdy v roce necítím tolik inspirace, jako právě na jaře.

VERONIKA ČÍŽKOVÁ, Zářící magnolie, akvarel, 32 x 24 cm, IG @artbyverca

Můj čas sama pro sebe nejraději trávím buď mezi květinami, kde relaxuji a obdivuji jejich krásu, nebo malováním, kdy vytěsním jiné myšlenky a jsem ponořena do tahů. Právě květy mě fascinují natolik, že nejvíce maluji právě květiny.

IRENA SOJKOVÁ, Flow, akryl na plátně, 40 x 40 cm, @irenasojkova

Můj čas je pro mě velký pojem. Často se do něj snažím nacpat až moc věcí... Ale když si to pak všechno sedne a přijde "flow", je to jedna velká krása. Tenhle pohodový a příjemný pocit je vepsán v mojí malbě.

KATEŘINA ŽIDKOVÁ, Živa, olej na plátně, 110 x 90 cm, katerinazidkova96@gmail.com

Jsem máma, miluji a maluji. Lásku přenáším na plátno, barvy jsou moje pocity a z tvorby čerpám další energii. Můj čas se poměrně těžce hledá a je pro mě nesmírně vzácný. Když maluji, hledím na svět z výšky, vidím ho takový, jaký chci a tento čas neskutečně mě dobíjí.

 

HANA PETRÁŠOVÁ, Dream as if you’ll live 4ever, digital painting, 2024, IG: @hannahp.artwork.

Často si přeji, aby se čas mohl na chvíli zastavit - hlavně když tvořím, maluji, kreslím. Čas zastavit nelze, ale v mém díle ano. Žena má na tváři rozbité hodiny symbolizující právě ten zastavený čas a její touhu tvořit.

PETRA DADIKOVÁ, Rozkvět, akryl na plátně, 3D pasta, 160 x 160 cm, IG @petradadikova

Tento obraz zachycuje vlastně můj čas, kdy jsem sama se sebou a ponořím se do barev. Je to čas, kdy se snažím nemyslet na děti, i když někdy mi jejich asistence toto úplně nedovolí. 🤭 Ale velmi často se mi podaří tento odpočinkový čas trávit sama a je to pak pro mě opravdový relax.

VÁCLAV KRÁLÍČEK, Podhůří Jeseníků, olej na plátně, 40 x 50 cm, vmkart@seznam.cz

Můj čas – ideálně strávený toulkami v přírodě, zachycováním její krásy, či jenom hledáním příštích námětů.

KAMILA HAJDUŠKOVÁ, Plánský rybník, olej na desce, 40 x 40 cm
kontakt: hajduskova@seznam.cz, IG: @hajduskov

"Můj čas" je můj nejlépe strávený čas, to znamená v letním slunci prohřáté a voňavé přírodě. Tyto okamžiky mě inspirují k vytváření obrazů, které zachycují krásu a klid, který v přírodě nalezneme. (Na obraze je jihočeský Plánský rybník, který se nachází na stezce ptačích budek, v Petříkově u Nových hradů.)

HANA BEDZÍROVÁ, Jarní sen, fotografie, IG @hanabedzirova

Ráda trávím svůj čas focením a procházkami, a těší mě vidět foťakem to, co ostatní nevidí. Rána a podvečery jsou pro mě nejúžasnější čas... protože je nekrasnější světlo.

ALEŠ NOVÁK, Proti času, akryl na plátně, 40 x 30 cm, IG @s_laskou_ke_stromum

Dílo nese název Proti času a kdo mě zná, ví, jak mě tyto odžité stromy fascinují. Cítím velkou potřebu zachytit jejich krásu na plátno a vdechnout jim tak nesmrtelnost... To je můj čas, moje radost, moje poselství.

LUCIE KOŠINOVÁ, Snění, 35x30 cm, akvarel, ig: @luciekosinova.art, www.luciekosinova.cz

Když sníme, začínáme tvořit, a já věnuji snění mnoho mého času. Ponořená do svého nitra a vnitřních světů, milující tvoření a meditování. Když tvořím, cítím, že má duše je šťastná. A existuje pro tohle vše lepší místo, než pod korunami stromů?

VERONIKA VÍCHOVÁ, Portál do říše víl, akrylové barvy na plátně, 70x70 cm, Ig: @veruvichova
Spoustu svého času trávím sněním o různých kouzelných a magických místech. Stále se ve svých myšlenkách někde toulám a občas je nechám, aby se projevily skrze mé obrazy. Tento obraz znázorňuje portál do paralelních světů, kde je život krásnější.

ŠÁRKA SVATKOVÁ, Můj čas, akryl a akvarel na karton, 30 x 42 cm, IG @sarkasvatkova

Můj čas nastává vždy ve chvíli, kdy se v mé přítomnosti propojí energie slunce a vody. Oba tyto živly miluji, protože z nich čerpám energii a dokonalý pocit štěstí.

EVA BERUNA ZÍTKOVÁ, Sombrero, akryl na sololitu, 70 x 50 cm, www.evaberunazitkova.com, IG @zitkova_eva

Občas bych si přála mít schopnost zastavit čas, chvíli se zastavit a jen tak přemýšlet o životě, vystoupit z kolotoče bytí a v klidu si ujasnit myšlenky, další životní cestu. Zastavit čas, tak jako se zastavily hodiny na věži na mém obraze. Jenže to nejde a čas jde dál a my všichni s ním a já jsem velice ráda za každý "Můj čas", který mohu strávit vědomě na tomto světě.

PAVLA MÁDROVÁ, Jsou tady kolem nás, akryl, jemná struktura,  50 x 50 cm, www.atelierbluejane.cz, IG @atelier_blue_jane

Stále jsem přemýšlela, co namalovat na téma Můj čas. Nakonec tomu pomohla jedna otázka od známé, když se mě zeptala, proč stále věnuji svůj čas malování andělů. A mně došlo, že toto je můj čas. Maluji tyto své anděly ochránce, pomocníčky, anděly strážné, kteří jsou všude kolem nás a dávají pozor na všechny, kteří to potřebují. Andělů není nikdy dost. Proto je můj čas věnován právě jim. Nyní to tak je a až to bude jinak, budu malovat jiné obrázky.

MICHAELA KYSILKOVÁ, Já jsem čas, digitální malba, @misabyred, https://www.fler.cz/misabyred

Co dělám a čemu věnuji energii, mě utváří. Já jsem čas. Vytvářím svůj vlastní vesmír, od soumraku do úsvitu a od úsvitu do soumraku.

RADKA VACULÍKOVÁ, Libuše, akryl na papíře, 60 x 42 cm, IG @rads.arts www.rads.arts.co.uk
Můj čas - ticho, zklidnění. Absolutní vjem, napojení. Dech. Volnost, vnitřní klid, uzdravení. Radost, prožitek, tvoření. Cesta, tanec, vesmír. Spojení. Úsměv, svoboda, vyjádření.

LEONA VAŠÍČKOVÁ, Můj čas, digitální kresba, IG @leonava.kreativa www.leonava.cz

V den svých 33. narozenin na svátek sv. Patrika jsem pochopila, že čas není otázkou ručiček na ciferníku. Můj čas je nyní, v tomto okamžiku, kdy cítím nekonečné štěstí a prosté bytí - tu věčnou přítomnost. Proto můj čas není měřen, ale prožíván.

ADÉLA VYROUBALOVÁ, Můj čas, akryl na plátně, 70 x 50 cm, IG @VyroubAd

Když slunce pozlatí hebká těla ptáků a  vřesy zalije teplá záře, vše kolem zavoní. To zesládly ptačí písně, prosycují každý nádech. Tehdy začíná můj čas. Klidný, tichý, můj.

HANA LUPULJEVOVÁ, Kůň v běhu, malba vlnou (merino), 30 x 40 cm,IG @hanka_lup_art

Téma „Můj čas“ jsem vyjádřila běžícím koněm, protože v něm vidím spoustu stejných vlastností, které cítím, když maluji. Vzrušení, nadšení, volnost, radost, očekávání, překvapení, odpoutání se od reality všedního dne… Takový je „Můj čas“, čas, kdy maluji.

ANNA VASILEVA, Můj čas, akryl na plátně, 60 x 40 cm, IG @hhamorart

Příroda člověka inspiruje, takže reprodukovat ji na obrázku je závan čerstvého vzduchu. Obraz má klidné barvy, které přináší měkké světlo a studené barvy. Chtěla jsem do obrazu zprostředkovat více realismu, cítit svěžest obrazu.

DOMINIKA R., Žroutík času, akvarel, 42 x 30 cm, IG @illustrated.woof

Svůj volný čas trávím malováním psů, anebo s mým vlastním pejskem, a tak tenhle obraz propojuje naprosto všechno, co je pro mě důležité - mého pejska, malbu psů a akvarel. Navíc mi předlohou byla jedna z nejhezčích a nejusměvavějších fotek tohoto hafíka, kterou mám, takže je obraz skvěle pozitivní a vždycky, když ho vidím, mě motivuje.

MARTINA ZÍKOVÁ, Volná jako pták, akryl na plátně, 30 x 40 cm, IG @marzika_art

Můj čas je jen můj.  Je to chvíle, kdy mohu roztáhnout křídla a být chvíli volná jako pták. Většinou je to noční doba, kdy mé děti spí. Proto ten zlatý měsíc. Sednu si ke svému stolu, který je obklopený květinami a volně tvořím. Modrá barva je pro mě relaxační, uklidňující.

PETR ČÁSÁR, Kráska a zvíře, kresba, IG: @petrcas.art

Říká se, že oči jsou oknem do duše, skrz ně se dá číst v duši jako v otevřené knize. Čas plyne, tělo stárne, ale duše, ta zraje jako víno. Fascinující dynamika dvou životních rovin mě přinutila vytvořit umělecké dílo, které v sobě nese lidskou a zvířecí podobu, neboť ty měly být v rovnováze a harmonii.

ANASTASIA BUDAN, Chvíle je tady a teď, kresba na papíře, 40 x 30 cm, IG @arts.of.nastka

Ve víru úkolů a shonu života, závodu seberealizace a questů s time managementem se najde moment podobný zpomalení. Prostor kolem se stává beztížným, vlasy se vznášejí ve vzduchu jako pod vodou, cítíte svaly vyholených oblouků a tlukot srdce. Šťastný okamžik tady a teď. Život je krásný, život je plný a rychlý, má spoustu chutí a hudby, ale tento blažený okamžik tady a teď je pro mou křehkou duši kouzelným výživným úkrytem.

LUCIE PETŘIVALSKÁ,  Magnólie, komb. technika na papíře, 30 x 21 cm, IG @designsrdcem

Vždy když vidím kvést magnolie, je to takové pohlazení na duši. Věřím, že až přijde čas, pokvetou i na mé zahradě. Můj čas s nimi je vždy o klidu a zastavení se.

ELIŠKA KOTKOVÁ, Letní snění (OBRAZ VYFOCENÝ ZA SLUNEČNÍHO SVĚTLA), akryl na plátně, 40 x 50 cm, IG @plysove_kvetinarstvi

Takto si představuji můj čas jen sama pro sebe. Slunečný den plný dobrodružství zakončený pozorováním noční oblohy a mihotajícími se světluškami v trávě. Čas, co se na chvíli zastaví.

ELIŠKA KOTKOVÁ, Letní snění (OBRAZ VYFOCENÝ ZA NOČNÍHO SVĚTLA), akryl na plátně, 40 x 50 cm, IG @za_fotakem_eliska

Takto si představuji můj čas jen sama pro sebe. Slunečný den plný dobrodružství zakončený pozorováním noční oblohy a mihotajícími se světluškami v trávě. Čas, co se na chvíli zastaví.

IVANA ZIMANOVÁ,Nezabudnuteľné okamihy, digitálna maľba, @kreat.ivka

Objavovanie tajomstiev slovenskej prírody s rodinou je pre mňa čas, ktorý si veľmi vážim, pretože nám umožňuje odpočinúť si od každodenných starostí a naplno si užiť spoločné dobrodružstvá v prírode. Je to pre mňa relax a zdroj inšpirácie, ktorý ma nabíja energiou. Nie je nič lepšie, ako stráviť čas v horách obdivujúc panorámu vrchov a dýchať čerstvý vzduch.

 

MONIKA HOŇKOVÁ, Za tebou, kresba na papíře, komb. technika, 70 x 100 cm, www.monikytuzka.cz.

Za každého počasí, za každých okolností, tam kam nás srdce táhne a cítíme se dobře. Za tebou může být i za domovem, za láskou, za přírodou. Za tím, co mám rád.

LENKA ANGELIKA TICHÁ, Orbity, akryl na plátně, křemenný písek a šungit, 50 x 50 cm, IG @miracle_mineral_art

Šungit je skvělý pomocník na balancování geopatogenních zón, umístění obrazu v blízkosti počítačů, mobilních telefonů, mikrovlných trub či televizních přijímačů. Pomáhá odfiltrovat negativní záření. Geologicky je šungit nejstarší horninou na planetě Zemi a obsahuje v sobě naprosto všechny minerály, které jsou v periodické tabulce, působí tak blahodárné nejen na lidský organismus, ale zdraví celkově.

Tento obraz dostal název ORBITY proto, že oběžné dráhy planet a vesmírných těles se velmi podobají lidským životům. Některé objekty se setkávají a putují spolu mlhovinou dlouhá období, jiné spojí jen krátký kontakt nebo společná dráha jen na chvíli, na malý okamžik, kdy se kolem sebe mihnou a v pomíjivém faktoru času ani nezaznamenají přítomnost někoho nebo něčeho jiného ve své osobní zóně. A když se pak setkají po týdnech, letech či staletích znovu, může nastat neobyčejné setkání. Vše má svůj čas a přitom je to neuchopitelný faktor. V mžiku se vše, co se nám zdálo samozřejmé a nekonečné, mění na okamžité, trvalé definitivní a konečné. Nikdo nevíme, kolik času ještě máme a kudy přesně náš orbit povede a koho na své cestě potkáme.

VERONIKA NOVOTNÁ Jin-jang technology, kombinovaná technika, objekt, 60 x 60 cm, www.apcykl.cz, @APcykl  V obraze jsou k nalezení slova stylem scrabble, která odpovídají významu jingu a jangu.

Můj čas je hledání rovnováhy mezi prací a rodinou, mezi udržitelností a konzumem, mezi mužem a ženou ve mně, a proto symbol jin-jang. Ideální by bylo se rozkouskovat a zažívat mnoho různých dobrodružství najednou - jedna tvoří, druhá cestuje a tančí, třetí obdělává zahrádku a stará se o domácnost, ale všechny mají vjem daných zážitků. 🙂 Život je pestrý, náš čas v této realitě omezený, tak si ho užívejme!

ZUZANA REPKOVÁ, Časnenie, digitální kresba, IG  @sossannah.art 

Čas nehrá žiadnu rolu. Detská duša nevie, čo znamená príliš skoro alebo príliš neskoro. Kedy stačí a kedy je potrebné neprestať. A dospelá duša tiež túži po voľnosti, rovnako i srdce chce letieť.

LUCIE SOUKUPOVÁ, Čas s rodinou, malba prsty, akryl na plátně, 60 x 80 cm, @lucie_soukup_art

Můj ideálně strávený čas, kdy se cítím opravdu šťastná, je, když jsem na výletě s rodinou💖. Po hodně dlouhé době jsem zkusila malování prsty a zase mě to moc baví. 😀

KATEŘINA KADEŘÁBEK, Květy času, akryl na plátně, 70 × 70 cm, IG @katerina.kaderabek_art

Když čas kvete mi pod rukama, mění se v louku plnou tvoření, inspirace a barev. Můj čas je pak naplněný. Plný smyslu, energie a radosti z bytí. Jako z mé cesty portugalskou jarní krajinou.

KAMILA MLČOCHOVÁ, Můj čas, akryl na plátně, 80 x 60 cm IG @kamila_m_art

Mít čistou hlavu, nepřemýšlet, jen tak být a malovat. Přesně tak si představuji svůj volný čas.

MAREK JACKO, Můj čas, komb. technika, IG @obrazyzplatna

Čas pro mě znamená čistou přítomnost, která už svým vyslovením, tímto pojmenováním, které jsme vymysleli, přestala existovat. Nemáme minulost ani budoucnost. Čas si vytvořil človek, aby měl možnost plánovat a někam nasměřovat důvody pro co žít. Pocity štěstí, které tak intenzivně potřebujeme prožívat, můžeme nahmatat pouze teď a tady. Třeba prostřednictvím mého obrazu, který představuje čistotu záměru a vrstevnatost, dobarvenou pár řádky poesie.

EVA NEISCHLOVÁMatka, digitální ilustrace, @eva_aveart

Rozmýšľala som, ako najradšej trávim svoj čas. Myslela som, že kreslením alebo keď čítam, či plávam v mori, alebo prechádzkami v prírode. Toto všetko mam naozaj veľmi rada. Ale “môj čas “ je odvtedy, ako som sa stala mamou. Odkedy som mama, tak konečne má všetko zmysel. Aj kreslenie či prechádzky v prírode sú krajšie.

ANETA HORÁKOVÁ, MY, digitální kresba, 40 x 40 cm, IG @anyhoart 

Každý máme stejný počet hodin na den. A každý je využívá jinak. Máme různé časové plány, povinnosti, radosti a mnoho dalšího, takže nám den uběhne rychlostí světla. Asi nejsem sama, kdo by ocenil nějakou tu hodinku k dobru. S každým dalším rokem mám pocit, že čas ubíhá ještě nějak rychleji. O to více se snažím zpomalit a vážit si  "obyčejných" momentů. Jsem vděčná za rodinu a blízké, které mám. Svůj čas tedy nejraději naplňuji jimi. ♥

JITKA CHOMOVÁ, Čas, akvarel, 38 x 28 cm, www.jitkachomova.com, IG @jitkaandginger

Čas je všude kolem nás. Čas je v každém z nás. Je neúprosný, pomalý i rychlý, pravidelný. A ptá se: Co ještě potřebuješ stihnout? A my se ptáme: Kolik mám času? Stihnu všechno? Tik tak, tik tak, tik tak…

ANTUŠKA (MAJKA GROŠIK), Moje svety, akryl na plátně, 70 x 50 cm, IG @antus_ka

Moje poznanie je moja moc voliť ,ako prežijem každý okamih svojho života. Moje pocity sú mojim kompasom a moja duša sprievodcom v ríši mnoho svetov, ktoré si môžem vybrať žiť.

ZDENKA DOKOUPILOVÁ, Můj čas, digitální kresba, IG @malovaanky
Můj čas v dobré společnosti. Venku, na zahradě, na procházce jarní přírodou v doprovodu čtyř tlapek.

VERONIKA BÍLÁ SÝKOROVÁ, Koupelnová chobotnice, komb. technika, 52 x 40 cm, mraka.art@gmail.com

Inspirovala mě myšlenka na to, co bych dělala, kdybych měla čas pro sebe a protože jsem mamka na mateřské dovolené, ráda bych se rozvalila ve vaně a užívala si ticha a prostoru jen sama se sebou.

KRISTINA TRINNER, Gen Z, digitální kresba,  IG @trinnityart

Generace Z se naučila odpočívat,rozložit si energii a dobře s ní nakládat, u toho efektivně zvládat povinnosti nebo práci.

VERONIKA KÁČERIKOVÁ KOSTOVOVÁ, Můj čas, akryl na papíře, 30 x 21 cm, IG @holka.art    www.holka-art.cz

Ve volném čase
Jsem kapkou v moři
na vlnách surfuji
svou duhu následuji
je v barvě čaker
v ZELENÉ
nacházím svůj záměr. 

LUCIE TRAVNIČKOVÁ, Můj čas s tebou, digitální kresba, @lucinels

Krásná krajina kolem mě mi přijde uklidňující, protože ani příroda není dokonalá. Ba naopak je chaotická a já se cítím, že konečně někam zapadám. A když vidím v tomto malebném výhledu s lehkostí pobíhat moji fenku Ammy, která vypadá spokojená a šťastná, to vše mě donutí překonat moji agorafobii a pokračovat v této cestě, při které mě sice provází úzkosti, ale i Ammy se všemi tvory, kteří zde žijí.

MARKÉTA FILÍPKOVÁ, Tohle jsem já, tohle je můj čas, akryl na plátně, 60 x 80 cm, @marketa_filipkova_art

Když maluji, poslouchám hudbu a jsem v naprosto jiné dimenzi. Svobodná, volná. Tohle je můj čas, tohle jsem já. Namalovala jsem sama sebe, jak maluji a přitom se svobodně moje duše potuluje jinde.

KATEŘINA BARTOŇOVÁ, Můj čas, akryl na plátně, 60 x 80 cm, IG @kbart_art

Tichý šelest listů ve větru, klidná síla stromů, nekonečná krása nespoutané přírody. Tady mezi stromy čerpám energii i inspiraci, a až se můj čas naplní, bude i můj popel vyživovat kořeny. Třeba takové vysoké, štíhlé břízy v březovém háji, kterým ráda chodívám.

ZUZANA ŠKACHOVÁ, Cesta do fantazie, akvarel, 15 x 21cm, @zuzana.skachova_art

Jak trávím můj čas? Ráda se vydávám do světa fantazie, kde se ráda obklopuji magickou přírodou, všude panuje božský klid a bezpečí. Díky těmto pocitům se mi zjevují kouzelné bytosti a dovolují mi nahlédnout do jejich přirozeného prostředí...

ANRIETTAE, Zastavení se,  akvarel, 20  x 15 cm, IG @anriettae.art
Někdy je tolik povinností, že ponoření se do online světa je ta jediná chvíle, kdy lze vydechnout a být sám se sebou.

JITKA KŘESŤANOVÁ, Dáma s kočkami, pastel

Jelikož svůj čas trávím hlavně mezi zvířaty, tak si myslím, že jsem nic jiného ani do výstavy poslat nemohla, i když je toho hodně, čím jsem zabývám, když mám svůj čas... Ať už čtu, kreslím, něco tvořím, nebo dělám marmelády. Je toho spoustu, ale i přesto si vždy najdu čas na to, abych byla se svými zvířecími miláčky, jelikož u zvířat jsem vyrůstala už odmala, a tak není divu, že mě neustále obklopují a že si bez nich svůj čas nedokážu ani představit.

MONIKA TESAŘÍKOVÁ, Můj čas, akryl na plátně, 40 x 30 cm, 69.monika.tesarikova@gmail.com

Ztvárnila jsem prostředí v přírodě, příroda je magická a nabíjí mě pozitivní energií, poskytuje uklidnění a uvědomění si sama sebe. Je přirozená, čistá a harmonická. Miluji tyto kouzelné duševní chvíle, každá z nich nabízí člověku něco nového.

TEREZA PINĎÁKOVÁ, Sama, přesto šťastná, akvarel, 20 x 30 cm, kontakt: terka51@seznam.cz,  @_inspiration_is_all_around_us

V tu chvíli, vysoko v horách, jsem vždy naprosto uchvácena a žiju mimo prostor a čas, mimo starosti a strasti. Jsem volná, šťastná... až do morku kostí. Jsem jako dílek puzzle, který zapadne přesně na místo.

KRYŠTOF LANG, Živá hudba, kaligrafický fix a vodové barvy na akvarelovém papíru, 21 x 29 cm, IG @k.lang_artwork

Hlavní motiv tohoto obrazu na téma Můj čas je inspirovaný zaujetím a láskou k přírodě a hudbě. Nápad spojit tyto dvě věci dohromady mi vnukla blízká osoba, s níž trávím svůj čas nejraději, obklopený hudbou a přírodou. Náš čas je to největší bohatství, které máme a můžeme nabídnout.

ANDREA ŠTANGLEROVÁ, Šiju svůj čas, akvarel, 21 x 15 cm, IG @andrea_stanglerova

HANAA BORHOM, Silmy's camp, pastel na kartonu, 30 x 30 cm, @hanaaborhom

Večerní beduínský čaj na pobřeží Rudého moře - čas naplněný odpočinkem a klidem na duši, s lidmi, kterým důvěřuji, s pohledem do jemně praskajícího ohně a na širé temné moře za uklidňujícího zvuku vln. Jak ladně se v tyto chvíle duše smiřuje se vším, co prožila a pociťuje hlubokou vděčnost Jedinečnému Stvořiteli.

JIŘÍ ŠIMEK, Světlušky, olej na plátně, 70 x 100 cm, IG @simekgeorge

Tento obraz je o čase na naší pozemské pouti… Užívejte každý den, pociťujte vzrušení, lásku, propojení a naplnění...

LENKA DVOŘÁKOVÁMandala - Krajková, akryl na plátně, metalické barvy, tekuté perly, kamínky, 50 x 50 cm, Fb MaLeni - Mandaly od Leni

Můj čas je jak krajka na plátně, kterou pomalu splétám a dotvářím do magického obrazu. Pod rukama se rodí zcela něco nového, nečekaného, nádherného. Čas tvoření je nejkrásnější čas, který prožívám a který přes obraz sdílím dál.

MARTINA VENGLORZOVÁ, Série Blooming, akryl na plátně, 40 x 40 cm, IG @venglorzova_martina

Sedět v zahradě s vůní první posečené trávy, kdy jarní paprsky rozvášní vůni rozkvetlých záhonů a jen tak nechat plynout čas. V mysli se mi přemítají hejna barevných závojů, ten pocit mohu zažít zas a zas...

TEREZA VOJTĚCHOVÁ, Memento mori, mandala - akryl a třpytky, 100 x 70 cm, IG @vojtechovat

Čas nelze znovu získat či nahradit. Je to pro mě jedna z nejcennějších veličin. Čas mi umožňuje prožít nezapomenutelné chvíle s rodinou a přáteli, tvořit obrazy a plnit si své sny. Obraz je tvořen ze zlatých třpytek, které zdůrazňují jedinečnou hodnotu času.

STÁŇA PÍŠOVÁ, Magic World, akryl na plátně, 115 x 55 cm, IG @stanislava_pisova

Magic World, magický svět, kde se budete chtít každičké ráno procházet. Protože tento svět je plný bytostí, entit a světel, které vám budou chtít přispívat. Ať už to bude hojností, jemností, láskou nebo propojením každičké buňky... Zvou Vás do tohoto světa, abyste se naladili na tuto osvobozující energii bez bariér.

DANIELA ROSE, Ásgard, akryl, struktura, 70 x 70 cm, IG @daniela_rose_art

Můj čas plyne jako po vlnité řece. Někdy je divoká a jindy je zase klidná. Dotýkám se břehů a cítím vůni kamenů. Vidím lesk odrážející se od slunečných paprsků, při západu... Je to plynoucí krása, je to ráj!

KNART (Nikol), Skyfall, komb. technika, 120 x 90 cm, IG @nikolaknotkovaart 

Každé mé dílo vzniká v daný čas tak, jak mě moje mysl navede. Můj čas je pro mě tak vzácný, jakožto maminka dvou malých dětí svůj čas skoro nemám, proto jsem zvolila zlatou, která ve mně vzácnost evokuje.

JANA JAVOROVÁ, Karneval naruby, akryl na plátně, 30 x 21 cm, facebookový profil

Toto dílo pro mě znamená, že i když se v životě něco pokazí, nemusí to být prohra. Malovala jsem ho na špatnou stranu plátna a s odstupem času to vnímám jako originální a říkám si, proč vlastně ne. Vidět na všem to, že čas ukáže, jak opravdu vnímat i to zdánlivě ,,pokažené".

SÁRA SVĚTLÍKOVÁ, Můj čas, pouring a pryskyřice, 70 x 50 cm, IG @svetlikovaa_s

Obraz představuje, díky různým odstínům zelené barvy, krásu přírody, ve kterém nejraději trávím svůj volný čas. Struktura pryskyřice znázorňuje ranní rosu na rostlinách.

HANA KŘÍŽOVÁ, Rozpolcená osobnost, akryl na plátně, 50 x 40 cm, hannamullerova@seznam.cz

Můj čas se snažím mít pod kontrolou, ale ovlivňuje ho spoustu vnějších vjemů. Ve svém čase hraji několik rolí. Ráda svůj čas trávím s lidmi, ale i sama.

SYLVA NAVRÁTILOVÁ, Bezčasí, akryl na plátně, 110 x 100 cm, IG @sysycolours

Upgrade tady a teď. Z čisté, přirozeně plynulé tvorby v přítomnosti do úplného bezčasí. Frekvence vibrující skrze tóny mimo čas a prostor projevující se ve hmotě. Hudba z domova v barvách.

MARCEL MOKRÁŠ, Mystery Time (Niečo medzi oblohou a zemou), digitální kresba, IG @mokrasmarcel

OBRAZ PREDSTAVUJE KOPULU ZEME MIESTO NÁŠHO ŽIVOTA -- ŽIVOT JE ČAS MÔJ, TVOJ, VÁŠ... STRED VYTVÁRA AKÚSI AURU... PARU ENERGIE,TAJOMSTVO, NIEČO NOVÉ - V NAŠOM ČASE NEPOZNANÉ, NEPREBÁDANÉ... ZÁHADNÉ...