O MNĚ

Mou radostí je kromě práce v galerii také podpora umělců v jejich tvorbě, sebevědomí, radosti a odvaze.

V každém totiž vidím jeho hodnotu, srdce a jedinečnost. Miluji podporovat zájmové i profesionální umělce. Podporuji je v odvaze, aby byli se svým uměním viděni, pomáhám jim také díky své profesi i s praktickými věcmi a možnostmi výstav - kde výstavu mít, jak ji zařídit, jak díla instalovat a všechny potřebné náležitosti okolo.

To vše je možné se dozvědět jak z článků zde na webu, tak i z programů, které zde nabízím, nebo při osobních online konzultacích, které miluji.

Vytvářím také publikace o výtvarných dílech a o práci umělců, od brožur po monografie, které představí dané umělecké dílo. Součástí je také podpora, aby si umělec uměl brožuru kdykoliv vytvořit jednoduše sám doma a následně si ji nechal vytisknout.

Moc ráda podporuji umělce v jejich tvorbě, v radosti z jejich práce a v tom, aby jejich díla byla vidět.

Dvacet let pracuji v galerii, a to mě natolik ovlivnilo, že jsem i já začala kreslit ilustrace a komiksy. Proto také souzním s pocity při začátku tvorby, tedy znám pohled i z druhé strany než jen z té galerijní.

 

"Obdivuji všechny umělce, kteří tvoří. Protože radost z díla je nenahraditelná. A radost tvoří život."

Jsem vystudovaná publicistka se zaměřením na kulturu. Záhy po škole jsem začala pracovat v galeriích. Vlastně mě to tam táhne už od dětství, kdy mě máma od mých tří let začala vodit do galerií na výstavy.

Nyní mám již dvacetiletou praxi práce v galerijním prostředí a také  několikaletou zkušenost obrazové redaktorky. 

Vytvořila jsem řadu publikací pro výtvarníky od malých skládaných brožur, přes publikace k výstavám až po výpravné monografie celoživotního díla.

Vždycky to pro umělce lehké není...

Nějaký čas mě zaráželo, proč si návštěvníci a klienti galerie příliš nevšimnou díla umělce, který není tolik známý, ačkoliv jeho práce je výborná. Mluvit by přece mělo dílo samotné a ne jeho sláva. Jenomže tak tomu vždycky není. 

Zároveň s tím jsem viděla, že ačkoliv umělci malují své obrazy, stále je v nich touha, aby jejich umění bylo zaznamenáno, a to nejen ve virtuálním světě. Chtěli představit obrazy svým divákům nebo galeristům v tištěné a ucelené podobě. Když je totiž ukazovali dílo pouze na fotkách v mobilu nebo odkazovali na internet, nemělo to takovou váhu.

Umělci také chtějí být vystavováni a já bytostně věřím tomu, že každý umělec má právo na to, aby jeho dílo bylo viděno. V každém umělci vidím jeho hodnotu, jeho jedinečnost a srdce.

Proto je součástí mého projektu motivovat vás, vaši odvahu a touhu, abyste pokračovali v malování a vystavovali. S mnohými se to již povedlo a já vám moc fandím.

Vím, jak těžké je věřit si, protože umění není exaktní věda jako třeba matematika...

... umění je o emocích, o tom, jak zapůsobí na příjemce, na diváka a jak se on při tom bude cítit, co s ním bude rezonovat... A to se protíná s vámi, protože pokud ze své práce máte radost a silnou emoci, to samé se přenese na diváka. 

Někteří umělci se cítí ztracení v moři jiných autorů a neví si rady, jak vytvořit tištěný materiál o své práci a zda vůbec stojí za to, aby o nich něco vyšlo. Zda stojí za to, aby měli vlastní výstavu.

A tento bod své práce mám nejraději - protože v KAŽDÉM DÍLE VIDÍM POTENCIÁL A SMYSL - protože vy tvoříte radost, a ta se přenáší na další. A přesně toto já obdivuji a cením si toho. 

Sama jsem začala také kreslit, takže všechny tyto pocity zažívám na vlastní kůži. Práce v galerii mě natolik ovlivnila, že jsem i já začala kreslit ilustrace a komiksy. Proto tyto stránky jsou také sdílením pocitů při začátku tvorby, tedy z pohledu i z druhé strany než té galerijní.

V rámci Skicáře odvážného umělce tedy vznikly články na podporu vás, umělců, podpora v tom, abyste byli vystavovaní, abyste prodávali, abyste byli viděni.

Vznikl Komiksový průvodce 6 kroků k vlastní výstavě, který je zdarma ke stažení, vznikly také společné online výstavy (a chystám se na další ;-)). Vznikl také program s videonávody, jak si vytvořit vlastní brožuru o vašich obrazech, a také kompletní Manuál pro uspořádání výstavy a vernisáže, ve kterém jsem popsala všechny zkušenosti, které jsem za 20 let v galeriích získala.

Chcete dát svému umění psychologicky větší hodnotu? Vydejte o něm publikaci.

Z mé praxe vím, že kromě ukázky vašeho obrazu společně s prezentací toho nejlepšího z vaší tvorby v tištěné publikaci udělá velký dojem na návštěvníka či klienta galerie. 

Nemusí to být jen cizí publikum - velkou radost přinese již první jednoduchá skládaná brožura (leták) s tím nejlepším, co jste vytvořili, kterou ukážete své rodině, svým kamarádům a blízkým. Moc dobře znám ten uznalý pohled okolí, které vidí, že tato práce stojí za to, aby byla zaznamenána. 

 

NA VAŠE DÍLO SE TĚŠÍM!

POKUD STÁLE VÁHÁTE, ZDA VAŠE PRÁCE ZA TO STOJÍ, TAK SI BUĎTE JISTI, ŽE ANO. PROTOŽE JINAK BYSTE ANI NA TYTO ŘÁDKY NEČETLI, KDYBY UMĚLECKÁ TOUHA A VÍRA VE VÁS NEBYLA.

"Jsem naprosto přesvědčena, že každé umělecké dílo, které člověk dělá a má z něj radost, stojí za to, aby tu bylo a my se na něj mohli dívat."

JAK POMÁHÁM

Zjistila jsem, že umím podpořit a pomoct mnoha lidem (ať už amatérským umělcům, tak profesionálům) prezentovat jejich práci a dát tvorbě smysl. Ukázat jednoduchou cestu, jak svoji tvorbu zaznamenat a dát jí větší váhu. Být víc vidět.

Dvě desítky let pracuji v tomto oboru a podařilo se mi načerpat zkušenosti a v rámci toho i projít mnoha chybami a hlavně tápáním, když jsem nevěděla, kam se obrátit pro radu. 

Mnohému jsem se díky tomu naučila a teď tím chci provést i vás.

A například o tom, jak mít vlastní výstavu, píšu ve svém Komiksovém průvodci pro nesmělé umělce.

"Nejhezčí pocit je vidět umělce, kterému jsem ulehčila cestu, když dostal návod, jak svou prezentaci vytvořit."