Třetí společná výstava Skicáře

 

MŮJ VYSNĚNÝ SVĚT

 

moje fantazie

 

Vítejte na třetí společné výstavě Skicáře. Je mi ctí, kolik výborných umělců a výtvarníků se stalo součástí této akce a zapojili se do tvorby společného tématu.

Užijte si prohlídku těchto výtvarných prací a také povídání o tom, jak tvorba vznikala.

A pokud Vás některý autor zaujme, podívejte se také na jeho profil, který je uveden pod obrazem. Případně je možné dílo si koupit - kontaktujte v takovém případě přímo autora, tento web - Skicář - díla pouze vystavuje a dává možnost umělcům být viděni a účastnit se výstavy. 🙂

MOC DĚKUJI všem autorům za jejich účast.

A děkuji také profesionálním umělcům, jež svou účastí podpořili umělce, kteří mají malování jako koníček a dělá jim to radost. Podpořili jste tímto začínající výtvarníky, aby tvořili dál a jejich práce měla smysl. Děkuji Vám za to!

 

MARTINA GABARÍKOVÁ (Adzusi art), Ďakujem za môj vysnívaný svet, 2023, digitální kresba, @adzusi.art Táto ilustrácia bola tvorená v období pred mojimi narodeninami, po jednom veľmi výživnom rozhovore o tom, kde som bola, kam som šla, kde som teraz a kam idem. Čo už viem a čo ešte stále nie. 🙂 Zakaždým, keď sa blíži deň mojich narodenín, rekapitulujem všetko, čo sa stalo a vznikol z toho tento obraz, ktorý má byť vpodstate Ódou vďačnosti. Bolo to ťažké ale aj krásne a stále to krásne je. Niekedy je človek na oboch kolenách a hľadá silu vstať, a vtedy sa pozriem na tento obraz a poviem si, dobre je tak, ako je a bude lepšie. 🙂

SIMONA VOJTĚŠKOVÁ, Lesní louka, 2023, akryl na plátně, 100 x 100 cm,  @simonavojteskova_art
www.simonavojteskova.cz

Moje obrazy jsou odrazem mého aktuálního rozpoložení. Květiny z říše fantazie vznikají jakoby mimochodem, barvy volím pocitově. Výsledné abstraktní krajiny jsou pro mě únikem z každodennosti.

LUCIA DERČALÍKOVÁ, Můj vysněný svět, 2023, digitální malba, @lu.maluje

Pri téme "Můj vysněný svět, moje fantazie" ma ako prvá napadla noc, príroda a svätojánske mušky. Predstavila som si, čo všetko sa v nej môže diať, keď spíme.
A tak si jedna malá víla vyšla na výlet. :))

KATARÍNA VRONKOVÁ, V čarovnom lese, 2023, digitální ilustrace, @vronx_art
V hlbinách tatranských lesov je ukrytý môj vysnívaný svet. Nájdete v ňom drobné lesné bytôstky, žijúce v súlade s prírodou, starajúce sa o každé jedno stebielko trávy. A že ste ich ešte nevideli? ... skúste sa na budúce lepšie zadívať 😉

KAČKA ILLNEROVÁ, Hlava plná knih, ilustrace, @kacka_treti

Mám hlavu plnou knih... ne přečtených, ale nakreslených.

JITKA PŘÍHODOVÁ (Ateliér Skame), Sním, 2023, digitální kresba, www.skame.cz , ig: @atelier.skame

Vysněný svět je v mé mysli a neustále otvírám šuplíky a možnosti, které tam jsou… Stačí jen otevřít oči a uvidím vše…

SLÁVKA KRÁTKÁ, Pobřeží oceánu, 2023, akryl na plátně, 40 x 50 cm, @kratkaslavka www.slavkakratka.cz

MIRIAMA JAKUBCOVA, Zber byliniek, digitální ilustrace, @carby_farby

V mojej tvorbe vychádzam čiastočne zo spomienok z môjho detstva, ktorú kombinujem s mojou najväčšou inšpiráciou - mojím synčekom. Pomocou neho znovu prežívam moje detstvo. V uponáhlanom svete sa rada utiekam k dedinským motívom, k prírode. S mojou babkou sme často chodili zbierať bylinky. Raz, ked som mala zapálené oči, mi babka urobila odvar z očanky, ktorú sme predtým nazbierali. Liečivá bylina uzdravila moje oči. To je jedna jedna z mnohých spomienok, na ktoré som si spomenula, pri názve zber byliniek. Konkrétne táto ilustrácia zobrazuje zber materinej dúšky. Doteraz si pamätám tu vôňu a miesto, kde sme ju zbierali.

 

PETRA NOVOTNÁ, Můj vysněný svět, akryl na plátně, 70 cm; @malujepetra 

Můj vysněný svět existuje uvnitř mě samotné. Je to krásná a pokojná krajina mé duše, kde se cítím v bezpečí, ať se “tam venku” děje cokoliv .

HANA VICHERKOVÁ (Hana Vichi), Březnové květy, 2023, digitální koláž, 42 x 30 cm, www.hanavichi.cz

Květinová koláž inspirovaná energií březnového novoluní 2023 ve znamení Berana. Jsem malířka a designérka. Maluji jemné obrazy pro připomínku naší jedinečnosti a jemnosti k sobě.

KATEŘINA HAVLOVÁ, Tolerance, 2023, digitální kresba, 25x25 cm, @katerinahavel

Svět, kde se každá živá bytost bez ohledu na svůj tvar a barvu může cítit přijatá a milovaná taková, jaká je. Svět, kde láska dvou bytostí stojí nad všemi jejich rozdílnostmi. Moc bych si pro všechny děti a vlastně i dospělé takové prostředí přála.

EVA CHRÁSTKOVÁ, Ptačí bohyně, 2022, akryl na plátně, 50 x 70 cm
@evula.prace50, www.chrastevaart.cz

Jmenuji se Eva a jsem amaterská malířka obrazů malovaných akrylovými barvami. Mým snem bylo tvořit obrazy plné fantazie. Nejlepší díla jsou ta, u kterých vůbec nepřemýšlím a vznikají intuitivně a rychle. Žiji v Uh. Hradišti, kde také vznikají má díla.

LAFFANCY, Sleeping Beauty, olej na plátně, 60 x 45 cm, @laffancy.artgallery
Etsy

Sleeping Beauty vznikla na víkendovém kurzu v Londýně, který pořádala slavná španělská malířka - Elena Gual , která nám ukázala novou techniku, malbu s "palette knife". Malba technikou "palette knife" je pro mne jako vysněný svět

 

PAVEL ŠUBČÍK, Vodopád, 2023, suchý pastel a akryl na plátně, 50 x 75 cm, pavel.subcik@gmail.com

KAMILA HAJDUŠKOVÁ, Zátiší s Kohoutkem věncovým, 2023, olej na desce,  40 x 40 cm, hajduskova@seznam.cz

Námět jsem vyfotila na cyklovýletě, v Podyjí. Prostě to je pro mě nejvíc. Léto, kolo, hlavně volný čas. Proč jsem to zařadila do vysněného světa, když se to zdá reálné? Právě pro ten vysněný volný čas, ve kterém bych si konečně mohla volně dělat to co mám nejraději, a to je právě léto, spojené s toulkami po mém nejoblíbenějším kraji, focení krásných scenerií, které tento kraj nabízí, ale hlavně taky následné vybíraní té nejfotky, která vyhraje můj soukromý konkurz na obraz. A to snění je o tom, aby to nikdy neskončilo. A právě tyto chvíle mi tento obraz připomíná.

MARTINA ĎURINOVÁ, Liščie tajomstvo, olej na plátně, 40 x 35 cm, @amanitkahandmadewww.amanitkahandmade.sk

Obraz symbolizuje tajnú hĺbku ľudskej duše, kam často nechodíme. Kde sú ukryté rôzne pocity a túžby. Líška je sprievodca týmto duchovným lesom a prináša na svetlo všetko, čo to máme v sebe ukryté a pomáha nám duchovne rásť. 🙂 To je môj vysnený svet, odkrývať svoj skrytý zabudnutý potenciál. 🙂

MICHAELA HAZELOVÁ, Nikdy neprestaň snívať alebo Môj čarovný svet, 2023, digitální kresba v kombinaci s akvarelem na papíře, @michelle_michaela_hazel

Je to nádherný pocit, keď si môžem vysnívať vo svojom svete, čo len chcem. A nakoniec zdieľať kúsok toho môjho magického sveta s ostatnými, možno aj v pripravovanej knižôčke.

MICHAELA KYSILKOVÁ, Svět jednorožců, 2023, digitální kresba, @misabyred

Miluji jednorožce. Vesmír. Koukání na noční i denní oblohu. A tak se dokouzlila moje fantazie.

ANDY LIŠKA, Dům pod duhou slov, digitální kresba, @liska_andy

V mém světě fantazie, kde duha milých slov inspiruje každou bytost, kde se můžeme s lehkostí proběhnout po louce plné vůní, a pak ukrýt se v domku radostí, tam se krásně žije.

PETRA REZKOVÁ (Rézi.Art), Travnaté končiny, 2023, akryl na plátně, 40 x 30 cm, @rezzi.art

V končinách, tam kde nebe je tak blankytné,
Kde voda zrcadlí se,
Kde vítr cuchá trávy nepoddajné,
tam je tak krásně a takový klid, kde slyším svou duši a chci takto žít...

ZUZANA POLÍVKOVÁ, Na cestě, 2023, digitální kresba, www.happymoment.cz

Můj vysněný svět je prosluněný sluncem a dálkami. Teplý a všeobjímající. Vzduch se v něm tetelí napětím a očekáváním příštího, jako před bouřkou. Tohle napětí vyjadřuje i skladba, která mě obvykle provází při tvorbě. Riders on the Storm od The Doors.

LUCIE HOLKOVÁ, Snít fantazii, 2023, digitální kresba, lucieholkova.com, @myillustrapy

Když realita fádností zavání, otevři svou mysl a vyzvi fantazii k setkání.

ADRIANA CHARALAMBIDU, Coloseum, 2023, akryl, betonová strukturovací pasta, 40 x 30 cm, @adriana_charalambidu

Vysněný svět pro mě neznamená nic hmotného. Spíš umění žít život. Pustit se síly mysli, propustit na povrch svoji esenci jedinečnosti. Vydat se na cestu, kde cítím, že se projevují v naprosté jednoduchosti a lehkosti, která mi každý moment dodává pocit, že tam kde jsem, co zrovna dělám, je přesně to, kde mám být. Žít v pravdě a lásce, kde převažuje inspirace a sdílení prožitku, které šíří dále do okolí skvělou energii a podporu. Respekt a pokora v život, který mám a naprosté vnitřní naplnění, že MŮŽU♥️. Dovolit si pustit svoje myšlenky do prostoru nekonečné fantazie a spojit se s vnitřním hlasem a zrakem, který dokáže do naší reality pustit vše, čemu dokážeme sami uvěřit.

Jak dílo vzniklo: Už dlouho se mi v hlavě vracely vzpomínky z dětství, kdy jsem ráda vytvářela z různých hmot všelijaké tvary. A to byl jasný impuls začít tvořit novou sérii obrazů - “texture painting”.

Co pro mě znamená? Vyobrazuje jedinečnost. A to naprosto potvrzuje moje myšlenka, která pro tento obraz nese: ”Jakmile dokážeš pustit jistotu vlastní důležitosti, staneš se žitím svojí jedinečnosti.”

KRISTÝNA KŘÍŽOVÁ (BumArt),  Living the Dream, komb. technika, 70 x 50 cm, @kristen_bum_art

Tento obraz má za cíl přenést pozorovatele do oázy klidu a míru a poskytnout útočiště pro tělo i duši. Když se ponoříte do vody, pocítíte uklidňující pohlazení jejího objetí a beztíže vašeho těla. Ten pocit je podobný, jako byste byli zahaleni do klidu, kde se všechny vaše starosti a stres rozptýlí a vše je tak, jak má být. Miluji pocit splynutí s vodou, jako byste byli tvorem, který žije a dýchá v jejích hlubinách. Je to pozvání odpojit se od shonu každodenního života a znovu se spojit se svým vnitřním já.

 

 

KLÁRA LANGROVÁ, Hlubina nitra, akryl na plátně, 50 x 50 cm, www.klaralangrovaart.cz, @klara.langrova.art

Klesám do hlubiny nitra a cítím všeobjímající ticho. Nebojím se. Vím, že se opět vynořím znovuzrozená, silná a svobodná.

 

TEREZA CINGELOVÁ, V lese, 2023, olej na plátně, 80 x 45 cm, @Ink_blot.art

Z hloubky své duše. Ze zákoutí mého nevědomí tvořím svůj pohádkový svět. Kde víly vedou mé kroky, které mě dovedly do kouzelného pohádkového lesa. Pokud se pozorně zadíváme uvidíme magii, která se odráží v nás samých.

ANNA KAMINSKÁ, Brána mantikory, 2023, akryl na plátně, 85 x 60 cm, www.annakaminska.cz

Za temnotou vědomí každodenního života se rozprostírá svět, který je jenom můj. Je to svět ticha. Tam se nemluví, tam se naslouchá; větru, vodě, dešti, ptákům v korunách stromů, sobě.

KATEŘINA NOVÁKOVÁ, The Dance of Souls, 2023, akryl na plátně, 70 × 100 cm, @ARTness_K

Rodina, zdraví, láska a harmonie. Když žijete ve svém vysněném světě, tančete jako by se nikdo nedíval. Nebo malujte?

TEREZA TOTEM, Inside my Dream, akryl na plátně, 50 x 70 cm, @tereza.totemart 

Uvnitř snu. Ty pocity. Jen já, příroda a ticho. Může být více druhů ticha? Já myslím, že jo. Tohle je ticho bezprostřední. Ne to tísnivé a ohlušující. Je těsně před východem slunce, možná ten den nevyjde, ale to nevadí. Všude kolem mě je ranní mlha a já vidím skrze bažiny a močály na obzor. Je tam voda, nejspíš oceán. Připomíná mi to tam severskou divočinu. Tundru.
Vím, že v tu chvíli cestuji. Snem. Přírodou. Světem. A cítím se svobodně, jsem na více místech současně, ale zároveň na svém místě.

ZDENĚK HANZAL, Letní slunovrat, 2023, akryl na plátně, 100 x 140 cm, zdenek.hanzal@email.cz 

Letní slunovrat - den, kdy nejdéle na nás svítí Slunce - den, kdy nechceme jít spát - den, kdy síly světla jsou nejmocnější - den, kdy zase za rok potěší nás.

 

DITA SEDLÁČKOVÁ, Malovaný svět, 2023, komb. technika, 40 x 40 cm, www.dsart.cz, @ditasedlackova_art
Místo, kde je dovoleno snít. Místo, kde mohu sama sebou být.

STÁŇA HORVÁTHOVÁ, Nový začátek, 2023, akryl na plátně, 55 x 80 cm,  www.stanislava-horvathova.cz

Každé ráno začínáme nový den a krůček po krůčku si plníme naše sny🍀☀️.

ALEŠ NOVÁK, Souznění, 2023, olej na plátně, 40 x 30 cm, @s_laskou_ke_stromum

Můj vysněný svět se nachází se zrakem upřeným v korunách stromů a srdcem otevřeným pro jeho naslouchání...vítejte 🤗❤️. Obraz s názvem Souznění , olej na plátně o velikosti 40x30cm.

SIMONA LACKOVÁ (simi__art), Moj vysnený svet, olej na plátně, 50 x 70 cm, infosimiart@gmail.com, @simi__art
,,Milujem keď je príroda pod snehovou perinkou, vtedy cítim ten Božský kľud, ktorý tak mnohí hľadáme."

DANIELA BILÍKOVÁ, Návštěva, akryl na plátně, zlaté plátky, 50 x 50 cm, @daniellla_art 
Na této Zemi jsme tak trochu všichni na návštěvě. Ať už jsou to lidé nebo zvířata. Myslím si, že nikdo nemá právo nikoho využívat nebo zneužívat pro své vlastní potřeby. Sním o nekonečné svobodě, soužití, lásce, klidu, míru, vědomí a svědomí.

ANETA HORÁKOVÁ, Usínání v lese, 2023, digitální kresba, @anyhoart

Kreslení a malování jsou mou srdcovou záležitostí, také relaxem a malým odpoutáním se od reality všedních dní. Ráda se nechávám fantazií unášet a vkládám ji na papír, ať už digitální nebo ten klasický. Na tomto obrázku můžeme vidět lesní vílu Snílku, jak pomáhá uspávat malá stvoření lesa. Musím říci, že jako mamince dvou energií překypujících chlapečků, bych tuto vílu občas ráda pozvala i k nám domů.

HELENA KOUKALOVÁ,  Můj vysněný svět, 2023, akryl na plátně, 50 x 50 cm, @hk_arthepist

Můj vnitřní svět, jako tento obraz, má barvy červánků. Je to svět, který vypadá jako východ slunce nad polem brzy ráno v létě. Svět, který ale zároveň může vypadat jako krvavý západ slunce nad divokým mořem. Jako mohutný vír barevné inspirace v jehož nitru je ale světlo, něha a klid. Je to svět mé vnitřní ženy, jejíž život se točí dokola v nádherném cyklu plném fantazie. ♥️

LENKA VANÍČKOVÁ, Jasmí a drak, digitální kresba,  @pohadky_pro_jasminku

Můj vysněný svět je plný pohádkových bytostí, kde každé dítě si může ochočit svého draka a nic zde není nemožné. Inspirací mi byla moje dcera, která kdyby to šlo, už by na nějakém létala...

ZDEŇKA PÍCHOVÁ, Klid, 2023, akvarel, 21 x 30 cm, @zdenapichova

Dílo vzniklo pomocí kombinované techniky akvarelů a pastelek, některá místa jsou zvýrazněna centropenem. Výtvor ve mně vzbuzuje pocit klidu, ticha a spokojenosti.

KAMILA MERTOVÁ, Svět ilustrátora, 2023, akvarel, 21 x 21 cm, @kdyz_kresli_kami

Vezmu tužku do ruky a vykouzlím svět. Fantazie boří omezení reality a otevírá příběhům možnost čehokoli. Lidé mají superschopnosti, zvířata mohou mluvit a kresby mohou ožít...

KAMILA MACHÁČOVÁ, Oslava bytí, 2023, komb. techika, 65 x 90 cm, @kamisartcz.

Snili jste někdy o tom, že opouštíte planetu Zemi? Já ano. Cestuji ve svých myšlenkách na Měsíc (ano, i když je neobyvatelný), který mne přitahuje svou majestátností a nehledě na to, co se děje, vždy je tu s námi. Na obraz jsem použila texturovací pastu a sušené květiny.

ALL POLL, Yellow Amber, 2023, akryl na plátně, 60 x 60 cm, @mandala_art_poll

Yellow Amber- gejzír barev, zářivá a jedinečná mandalka nabitá energií. Do mého vysněného světa patří tvorba mandal. Při jejich malování získávám vnitřní rovnováhu. Mandala má silný vliv na člověka na nevědomé úrovni. Mandala symbolizuje jednotu a harmonii... Kruh symbolizuje nové začátky i stav dokončení. Je nekonečno možností kombinaci barev a technik. Barvy mají mocné kouzlo a energii. Všechny moje obrazy zdobí zlatá barva. Zlatá má v symbolice barev velký vyznam. Dává dojem záření a světla. Je barvou šlechetnosti, velkorysosti a nejvyšších hodnot. Pomáhá nám změnit poznání v pochopení. Barva slunce.

EVA KUKLOVÁ, Oáza ve Vesmíru, 2023, akryl na plátně s minerály - použity tromlované kameny křišťál a ametyst o velikosti cca 1,5 cm, 40 x 40 cm, @evilin.arte

Představ si místo ve Vesmíru, takovou oázu, kam si můžeš kdykoliv zajít. Toto místo je mimo čas a prostor, takže si tam můžeš pobýt, jak dlouho chceš, a dá Ti přesně to, co zrovna potřebuješ. Platí tam jediné dva zákony, kterými jsou láska a jednota, tj. všichni jsme si v lásce rovni.

MICHALA TUMPACHOVÁ, Kateřina, 2023, kombinovaná technika na akvarelovém papíru, 26 x 20 cm,  http://www.vijomi.cz @michalavijomi

Obraz je inspirovaný příběhem z knížky "Neplač muchomůrko" autorky Daisy Mrázkové. Mezi holčičkou Kateřinou a zvířaty žijícími v lese probíhá něžná, citlivá komunikace na humorná, mnohdy i hluboká témata. To je můj vysněný svět, ve kterém nasloucháme všemu živému s otevřeným srdcem.

ANRIETTAE, Klid a ticho, akvarel, 24 cm × 17,5 cm, @anriettae.art
Na toto místo se uchyluji ve chvílích, kdy povinností je nad hlavu, doma je to jako po výbuchu sopky a u ucha mi křičí dítko. Zde v několika vteřinách načerpám sílu, volně se nadechnu a mohu se vrátit zpátky do chaosu reality. Pokud tato vize pomůže někomu dalšímu, bude to jen dobře.

ZUZANA GELTNEROVÁ, Země za obzorem, 2023, akryl na plátně, 40 x 30 cm, @ZuzkaGeltner2

Přála bych si svět, kde je stále panenská příroda. Vody se hemží rybami a obloha ptáky. Příroda, ve které se dá pít čistá voda kdekoliv a je čistý vzduch. Taková svět, kde není válka, hlad, závist, faleš, násilí, zloba a zvířata žijí po boku lidí v míru. Svět, kde převládají tradice předků a nejcennější je bohatství duše a dobré srdce. Kde lidé žijí v souladu s přírodou a nejběžnější emocí je láska.

LUCIE SEMERÁKOVÁ, Bradavice, 2023, akrylová malba na papír, 50 x 65 cm, www.barevnapaleta.cz @sem_lucka_art

Vždycky jsem měla pro svět čarodějů a čarodějek slabost. Zbožňuji detailní příběhy postav ze série Harryho Pottera, naději, kterou v sobě nesou, hodnoty, které jsou napříč všemi filmy a knížkami protkané. A jeden z mých oblíbených citátů k tomu: “O tom, jací opravdu jsme, nesvědčí naše schopnosti, ale naše volby.” ❤️

 

TOMÁŠ PUMRLE, Drak Šmak v síních pod Horou, 2023, akryl na papíře, 30 x 42 cm, @the_white_wiz.art

Kdo četl knížku Hobit, pochopí, kdo právě před vámi sedí na hromadách zlatých mincí a pohárků. I když vypadá drak Šmak poněkud ostře, můj vysněný svět by vypadal stejně jako ten jeho, plný velkých příběhů pro velké síně, jako je ta na obrázku. Každá knížka má svého čtenáře, a tak si každý vytvoří svět s jeho obyvateli dle své nejlepší představy, a když se mu to povede, třeba se rád i do toho světa sám zatoulá 🙂

LENKA PAULUSOVÁ, Šumění moře, 2023, akryl na plátně, 30 x 30 cm, @lenelka_art

Můj vysněný svět je odpočinek u moře, malování, děti s tatínkem se vracejí z výletu
v balónu zpět. Hovím si v síti a slyším jen šumění moře, protože jsme na malé osamělé pláži.

SIMONA MEDZAIOVÁ, Polnočné cappuccino, 2023, kolorovaná perokrezba, 33 x 25cm

Snívajúc o motýlich krídlach, vzhliadam ku hviezdam a letím mysľou tam, kde bublinky mliečnej peny praskajú v mojích ušiach a miznú v hnedej temnote kávy, pred očami... Tam, kde dotknú sa srdca detsky naivného sveta a uložia sa nežne do trávy. Kde toto srdce rozbúši sa od kávy... Tam chcem byť, žiť, snívať, lietať a vypiť svoje dúšky, bosá chytať lietajúce mušky...

SVĚTLANA MIČÁNKOVÁ (Nedělní malířka), Květinářka, 2023, akvarelová malba na papíře, 21 x 30 cm, www.fler.cz/nedelni-malirka, www.nedelnimalirka.cz, @nedelni.malirka

Když maluju, jako bych v puntíkovaném autíčku projížděla roztodivnými končinami své fantazie. Někdy jede auto zvolna a plynule, zato jindy je to tvůrčí jízda poněkud kodrcající, nebo dokonce pěkně bláznivá!
Někdy se snažím akvarel ovládnout já, jindy je tomu spíš naopak! Každopádně vždy jsou tyto mé výlety plné emocí. Nade všemi je ovšem velká vděčnost, že mohu navzdory svým nevyzpytatelným zdravotním trablům tvořit, je tam také údiv a hlavně radost. Jsem moc vděčná za tohle své kropenaté svéhlavé "auto" a za svou radostnou "růži", o kterou pečuji a o niž se mohu ve své tvorbě podělit s Vámi.

 

VERONIKA DOBEŠOVÁ, Kočka Holidea, akvarel, 30 × 21 cm, @Veru_bez_atelieru

JITKA KŘESŤANOVÁ, Kočka v barvách, ilustrace, @kres.ji

Kočky jsou mými společníky už od dětství a doslova mě vždy doprovázely na každém kroku. A tak i taková kočka, která se pro někoho zdá být jen obyčejným zvířetem, může být pro jiného inspirací a múzou.Vždy vás ráda vyslechne a nikomu vaše tajemství neprozradí. A proč je v barvách? Proč by ne, vždyť i taková kočka může mít pěknou a barevnou duši, stejně jako může být součástí pěkné barevné vitráže, nebo vaší fantazie v barvách, ve kterých jen září.

LUCIE PETŘIVALSKÁ, Můj svět, 2023, akvarelové pastelky, akrylová metalická barva a bílá, 24 x 30 cm @design srdcem, www.designsrdcem.cz

Pohoda, klid, barvy a vše, co mám ráda - to je svět, o jakém sním. Svět, ve kterém máme radost ze života. Svět, ve kterém o naše životy pečujeme a neničíme je. Je barevný, rozkvetlý a fascinující.

ANDREA ŠTANGLEROVÁ, Můj vysněný svět, 2023, akvarel a kaligrafie, 28 x 21 cm, @andrea_stanglerova

Z kouzelného stromu si každý může utrhnout skleničku se svým tajemným snem. Zlaté sny nás přenesou na letní louku, stříbrné na paseku za úplňku, bílé do třpytící se zimní krajiny a měděné na písečnou pláž při západu slunce ...

ADÉLKA ŠTANGLEROVÁ (14 LET), Můj kouzelný svět, 2023, akvarel a kaligrafie

Z kouzelného stromu si každý může utrhnout skleničku se svým tajemným snem. Zlaté sny nás přenesou na letní louku, stříbrné na paseku za úplňku, bílé do třpytící se zimní krajiny a měděné na písečnou pláž při západu slunce ...

ZUZANKA ŠTANGLEROVÁ (12 LET), Země jednorožců, 2023, kresba, 21 x 28 cm