Proč publikovat své výtvarné dílo


Stává se, že za mnou přijde umělec, jehož práce je krásná a hodnotná, ale i přesto se jeho dílo se neprodává, lidi si jeho obrazy nevybírají. Ačkoliv kvalita díla je veliká, mnohdy se toto stává také tím, že o práci samotné nebyly k dispozici žádné tištěné materiály, chyběl příběh a životní dráha umělce, která je potřebná k tomu, aby divákovi nebo klientovi bylo dílo bližší.

Když všude být nemůžete

Ano, fungovalo by, kdybyste pořád byli na místě, v galerii nebo jinde u svého díla a přímo komunikovali s klientem. To funguje téměř spolehlivě, ale není to proveditelné. Proto tištěné publikace slouží k tomu, aby vás zastoupili na místě, kde být prostě pořád nemůžete. 

Je na čase dát svým dílům váhu, vytvořit si publikaci a představit své dílo i mimo virtuální svět.

Tiskněte

Z mé dvacetileté praxe práce v galeriích vím, že kromě ukázky vašeho obrazu společně s prezentací toho nejlepšího z vaší tvorby v tištěné publikaci udělá velký dojem na návštěvníka či klienta galerie. 

Nemusí to být jen cizí publikum – velkou radost udělá již první jednoduchá skládaná brožura (leták) s tím nejlepším, co jste vytvořili, kterou ukážete své rodině, svým kamarádům a blízkým. Moc dobře znám ten uznalý pohled okolí, které vidí, že tato práce stojí za to, aby byla zaznamenána. 

Co je publikováno, to je dáno

Někteří umělci se cítí ztracení v moři jiných autorů a neví si rady, jak vytvořit tištěný materiál o své práci a zda vůbec stojí za to, aby o nich něco vyšlo.

A tento bod své práce mám nejraději – protože v KAŽDÉM DÍLE VIDÍM POTENCIÁL A SMYSL – protože vy tvoříte radost a ta se přenáší na další. A přesně toto já obdivuji a cením si toho. 

Sama také kreslím, takže všechny tyto pocity zažívám na vlastní kůži.

Co může pomoci v publikování vašeho díla

Zjistila jsem, že umím podpořit a pomoct mnoha lidem (ať už amatérským umělcům, tak profesionálům) prezentovat jejich práci a dát tvorbě smysl. Ukázat jednoduchou cestu, jak svá díla zaznamenat a dát jim větší váhu. Být víc vidět.

Dvě desítky let pracuji v tomto oboru a podařilo se mi načerpat zkušenosti a v rámci toho i projít mnoha chybami a hlavně tápáním, když jsem nevěděla, na koho se obrátit pro radu. 

Mnohému jsem se díky tomu naučila a teď tím v několika jednoduchých a postupných krocích chci provést i vás. O tom všem je můj e-book, pomocí nějž si můžete velmi snadno vytvořit jednoduchou brožuru Vašich obrazů či jiných uměleckých děl. 

Více si můžete přečíst v Mém příběhu.


„Jsem naprosto přesvědčena, že každé umělecké dílo, které člověk dělá a má z něj radost, stojí za to, aby tu bylo a my se na něj mohli dívat.“

Mou radostí je tvorba publikací o výtvarných dílech a o práci umělců, a proto pomáhám vytvářet profesionální tištěné materiály od brožur po monografie. Jak si takovou brožuru můžete vytvořit i Vy jednoduše doma, si můžete přečíst v mém eBooku "Vytvořte si vlastní portfolio" zde >> . Moc ráda také podporuji umělce v jejich tvorbě, v radosti z jejich práce a v tom, aby jejich díla byla vidět. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.