Artotéka nabízí možnost výstav

Nedávno jsem se dozvěděla o zajímavé možnosti vystavování, kterou nabízí například Artotéka Městské knihovny v Praze na Opatově. Nejenom že si tam můžete zapůjčit výtvarná díla a reprodukce domů, ale je zde také možnost svá díla vystavovat v rámci autorské výstavy.

Když jsem psala Komiksového průvodce 6 kroků k vlastní výstavě, bylo mi jasné, že oslovovat galerie vyžaduje docela velkou dávku odvahy. I proto jsem se vás snažila co nejvíc podpořit, abyste to zkusili, protože takto začínali opravdu všichni. Mám velkou radost, že mi píšete, co se vám povedlo, kde už svá díla vystavujete (a to i přes těžké podmínky, kterými lock-down rozhodně byl!). A také si vážím toho, že mám vaši důvěru a vy mi píšete a radíte se.

K jednotlivým krokům v eBooku bych nyní chtěla dodat ještě další důležitou věc – knihovny (a to nejen ty pražské) velmi rády podporují umělce a výtvarníky, proto bych vás nyní chtěla motivovat, abyste vyzkoušeli i tuto možnost. Knihovnou projde mnoho lidí po dobu výstavy, vy tam také můžete pozvat své přátele a známé a je to velmi příjemná forma prezentace.

Jednou takovou knihovnou je právě Artotéka na Opatově (za tento tip děkuji Ludmile Pechové), kde můžete oslovit místní knihovnice a zeptat se na možnost výstavy v těchto prostorách. Kontaktní osobou je tam Anna Strasserová.

A není to samozřejmě jen Opatov, jsem si jistá, že knihovny podporují umělce, zejména místní, ve všech krajích České republiky. Proto Vám držím palce a pusťte se do toho!

A hlavně – nezapomeňte mi o tom napsat, Vaše úspěchy mě moc zajímají!

Mou radostí je tvorba publikací o výtvarných dílech a o práci umělců, a proto pomáhám vytvářet profesionální tištěné materiály od brožur po monografie. Jak si takovou brožuru můžete vytvořit i Vy jednoduše doma, si můžete přečíst v mém eBooku "Vytvořte si vlastní portfolio" zde >> . Moc ráda také podporuji umělce v jejich tvorbě, v radosti z jejich práce a v tom, aby jejich díla byla vidět. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.